Nieuws

05 juli 2021

Nieuwsbrief Einde schooljaar '20/'21

Zo aan het einde van dit turbulente schooljaar doen wij jullie graag een laatste nieuwsbrief toekomen.
Schooljaar 2020/2021 was een intensief jaar waarin we elkaar lang niet hebben kunnen zien en ook veel afstand tot elkaar hebben moeten houden. Wij hebben ons uiterste best gedaan om deze afstand alleen fysiek te houden maar elkaar emotioneel te blijven betrekken om verbinding met elkaar te behouden.
Dit is veelal gelukt, maar wat hebben we het gemist om met elkaar samen te zijn zoals we anders gewend zijn. Het werken in maatjesgroepen, de uitjes, de evenementen en de fysieke betrokkenheid van ouders. Gelukkig hebben we in samenwerking met oudervereniging, ouders, TSO en team een hele gezellige afsluiting met elkaar mogen hebben. Hopelijk mag dat een opwaartse trend worden die ons stukje bij beetje weer naar een normale, gezamenlijke, schoolgang brengt.


Preview foto

Afscheid 

Groep 8; uitveeg 

Deze week hebben wij afscheid genomen van onze groepen 8. Traditioneel zijn zij afgelopen woensdag om 11:00 de school 'uitgeveegd' waarbij zij een rondje renden door de ere-haag gevormd door alle leerlingen van de overige groepen, team en ouders.

Groep 8; musical

Deze woensdag zijn ook de films van de musical ‘Expeditie Beachclub’ in première gaan! De première was in een openluchtbioscoop waarbij elk gezin op hun eigen picknickkleed de films konden bekijken. De leerlingen mochten op de eretribune op zitzakken de film vanaf de eerste linie bekijken.
Alle leerlingen hebben de film ook digitaal gekregen zodat zij deze thuis aan familie kunnen laten zien én een blijvende herinnering hebben. Ook de andere groepen van de Dongeschool hebben de musical gister of vandaag op school bekeken.

Groep 8; moddertafel cadeau

Inmiddels is er een prachtige traditie ontstaan waarbij de ouders van de groepen 8 afscheid nemen met een mooi cadeau die iets bijdraagt aan de school. 
Zo kregen wij eerder al een pingpongtafel, zitzakken en dit jaar hebben de ouders van het leerjaar 8 van 2020/2021 ons verrast met een moddertafel voor de onderbouw! Een prachtig cadeau waar wij het volgende schooljaar ontzettend van zullen genieten. 
Namens leerlingen én team; ontzettend bedankt!

Groep 8; goaltjes cadeau

Daarnaast hebben de ouders van de groepen 8 besloten het resterende bedrag van de kampbijdrage te doneren aan de oudervereniging voor de bekostiging van twee grote goals op het plein. Een mooie bijdrage voor op het plein, die hopelijk ook zal bijdragen aan het stimuleren van voetballen ACHTERIN op het plein ;-)


Jaarafsluiting

Helaas was er ook dit schooljaar nog geen ruimte voor het geven van een zomerfeest maar hebben wij het schooljaar wel feestelijk kunnen afsluiten met een jaarsafsluiting op donderdag. De groepen 1 t/m 4 hebben een activiteiten parcours op het plein gedaan met een freerun-parcours (uitgezet door Meester Jord), een luchtkasteel/stormbaantje, spelen met de TSO krachten en dansen met Tussen Zang en Dans. De groepen 5 t/m 7 hebben een sportparcours van handbal, dansen en voetbal gedaan in het Beatrixpark. Bij deze activiteiten  mochten wij weer hulpouders welkom heten wat het een extra feestelijke dag maakte!

Ijsje!

Om het jaar écht feestelijk af te sluiten heeft de oudervereniging vandaag op een ijsje getrakteerd. Nijsje het rijdende ijsje, kwam drie karren sterk tijdens de kleine pauze alle kinderen van ijsjes voorzien. Met gezellige dansmuziek erbij uit de speaker die door de oudervereniging voor het team is aangeschaft, hadden we een ontzettend feestelijke ochtend!


Zomerlezen

Speciaal voor de kinderen van groep 3 t/m 8 staan er online drie boeken klaar! De boeken zijn gepersonaliseerd waardoor ze zich helemaal af spelen bij ons op de Dongeschool. Hartstikke spannend en elke vakantieweek staat er een nieuw hoofdstuk online. 

Blink maakte samen met Tosca Menten (schrijver van o.a. Dummie de mummie), Manon Sikkel (Oma boef) en Maren Stoffels (Dreadlocks & lippenstift) deze ‘Blink Zomerlezen’ boeken. 

Lees:

Groep 3A (Madelon):
https://blinkzomerlezen.nl/lees-portal/e31cd34g916ebc089ei6
Groep 3B (Kim): 
Groep 4A (Erik):
Groep 4B (Shanta):
Groep 5A (Gerda):
Groep 5B (Bas): 
Groep 6A (Lotte):
Groep 6B (Denis):
Groep 7A (Charlotte):
Groep 7B (Sylvia):
Groep 8A (Phuong):
Groep 8B (Charel):

 


Veel kinderen in Nederland lezen te weinig en al helemaal tijdens de zomervakantie. Leraren geven zelfs aan dat het leesniveau in de vakantie stilstaat of achteruitgaat waardoor leerlingen in de knoop komen als de school weer begint. Gelukkig is het met deze 'zomerlezen-boeken' extra leuk om door te blijven lezen. 


Midzomer Mokum 2021

Ook dit jaar organiseren Dynamo en andere aanbieders in de zomer weer allerlei toffe culturele, sportieve en educatieve activiteiten. In de buurt, maar ook daarbuiten: Midzomer Mokum 2021! Dit programma bestaat uit culturele, sportieve en educatieve activiteiten voor de Amsterdamse jeugd, verspreid over de zeven stadsdelen. In de bijlage van het Parrobericht (met de link naar de nieuwsbrief) vind je ook de aankondiging/verwijzing naar het aanbod in stadsdeel zuid dat verzorgd wordt door de welzijnsorganisaties Dynamo en Combiwel.


Inschrijven kan via onderstaande websites: 

* Ga voor alle sport- en kunst & cultuuractiviteiten in Buitenveldert en Rivierenbuurt naar www.talententent.nl
* Ga voor sport in de Pijp en Oud Zuid naar www.combiwelsport.nl/aanbod 

* Ga voor alle kunst & cultuuractiviteiten in de Pijp en Oud Zuid naar www.combiweljunior.nl/aanbod
* Totaalaanbod voor alle andere gebieden in Amsterdam is (vanaf 9 juli) beschikbaar op www.midzomermokum.nl 

 

KIES voor kinderen met gescheiden ouders

 

KIES biedt Kinderen In Een Scheiding de kans om in een veilige omgeving te vertellen over
wat zij meemaken nu hun ouders uit elkaar zijn. KIES helpt kinderen om te leren kiezen
voor henzelf, de scheiding is hen immers overkomen. KIES geeft kinderen een eigen ruimte
en plek om in een veilige omgeving samen met andere kinderen stil te staan bij alles wat
de scheiding met zich heeft meegebracht en wat ze misschien nog steeds meemaken. KIES
is geen therapie, het is coaching van kinderen. Het maakt een kind sterker. Vaak hebben
kinderen vragen, zorgen en wensen. Bij KIES kunnen kinderen ongestoord praten en
vertellen, zonder rekening hoeven te houden met de gevoelens van hun ouders. Het
(h)erkennen van gevoelens en soortgelijke ervaringen bij hun groepsgenoten sterkt
kinderen.


Kort of lang geleden uit elkaar? Dit maakt niet uit, KIES is een laagdrempelige training voor
alle kinderen die een scheiding van hun ouders meegemaakt hebben, of op dit moment
meemaken. Na KIES hebben kinderen geleerd hun gedachten te verwoorden. Ze kunnen
beter vertellen waar ze zich zorgen over maken of wat ze niet begrijpen. Kinderen en
ouders kunnen hierdoor werken aan voor hen best haalbare mogelijkheden.
Donderdag 9 september start de KIES training in Zuid. Locatie: 2e Daltonschool, Willem
Witsenstraat 10. Aanvang: 15.30u-16.55u. Kinderen van groep 3 t/m groep 8 kunnen
deelnemen. Maximaal 9 kinderen kunnen deelnemen. Het zijn 6 aaneengesloten
bijeenkomsten, wekelijks. Inschrijven kan tot uiterlijk 10 juli a.s. Er zijn geen kosten aan
verbonden. U kunt uw kind(eren) digitaal inschrijven op kiesamsterdam.nl. Eveneens kunt
u het deelnameformulier opvragen bij de Ouder- en kindadviseur van uw school. Voor
inhoudelijke vragen kunt u zich richten tot KIES-coach Saskia Klein
( info@kiesamsterdam.nl ). Het ondertekende deelnameformulier kunt u mailen naar
bovenstaand mailadres. Op de website kiesamsterdam.nl is meer te lezen over KIES. Ook
kunt u op de website een kort filmpje bekijken waar kinderen vertellen over hun
ervaringen van deelname aan KIES in Amsterdam.

De flyer en deelnameformulier staan gedeeld in het Parro bericht van 9 juli.


Taartrovers

Kleine kinderen zijn grote onderzoekers. Bij Taartrovers ontdekken jonge kinderen op een speelse wijze de kracht van hun verbeelding. Met een festival, programma’s en samenwerkingen brengen de taartrovers cultuur voor jonge kinderen deze zomer naar Eye.

https://taartrovers.nl/Luizen
 

Afgelopen week zijn er schoolbreed luizen gesignaleerd. Controleer hier thuis op. Nu én aan het einde van de vakantie. 
Lees meer informatie en advies op 
https://www.rivm.nl/hoofdluis

of kijk op https://www.jouwggd.nl/lichaam/hoofdluis

 

Vakantie!

Wij wensen iedereen een fantastische vakantie toe!
Graag weer tot ziens op 23 augustus.
Opdat we dan een gezond en wel mooi nieuw schooljaar met elkaar mogen beleven!